זהירות, עולם המשחק לפניך

08.07.24

מתוקף תפקידי כמנהלת, ובעיקר כמורה בסטודיו של עצמי,
יצא לי לאחרונה "לשדך" כמה תלמידים צעירים ומוכשרים שחשבתי שיתאימו לכמה תפקידים שלגביהם ביקשו ממני עזרה מלהקות יקרות במדיות השונות.
לפני שאמשיך, חשוב לי לציין ולהדגיש, חזור והדגש, שאני לא סוכנת שחקנים ולא בדרך להיות, לפחות לא בגילגול הזה.

אמנם אני כותבת כאן המון על הקשר בין עולם המשחק ועמידה מול קהל בהקשרים מקצועיים וכלליים, הקשרים שלאו דווקא שייכים רק לעולם המשחק המקצועי, אבל את הפוסט הזה אני כותבת הפעם בכובע של מי שכבר 15 שנים מלמדת משחק גם את מי שדווקא כן מעוניינות ומעוניינים להיכנס לתחום כמקצוע, בין אם במיסגרת הכנה לאודישנים (אם להפקות ואם למוסדות גבוהים ללימודי משחק, אם לתיאטרון צה"ל ואם במיסגרת ליווי בימי הצילום עצמם) ואם במיסגרת סדנאות.
משחק הוא אמנם אחד המקצועות היפים בתבל אם לא ה (תשאלו אותי אני לגמרי אובייקטיבית 😉, ועם זאת- אחד המאתגרים ביותר. נכון, אם לא ה

יש פער, לעתים פער תהומי, בין לימודי אמנות המשחק ובין השתלבות בתעשיית המשחק.
מי שבכל זאת מתכוונים להיכנס לתעשייה "בכל הכח" (כפי שאני שומעת המון מפי תלמידיי או הוריהם), רצוי שלפחות יהיו מוכנים לכך: בעוד שלימודי משחק אמורים להתקיים בסביבה מצמיחה, מוגנת, בה התהליך האישי של התלמיד או התלמידה, הגם שבמסגרת קבוצתית בדרך כלל, נמצא במרכז תשומת הלב של המורה, תעשיית המשחק היא מקום שאם לא ערוכים אליו נכון, עם הסבלנות הנכונה והחוסן הנפשי הנכון, עלול להשאיר בשחקנים בתחילת דרכם חוויה מתסכלת ולעתים קרובות אף מערערת.

אז מה עושים עם הפער הזה?
הנה כמה טיפים שחשוב לי לשתף אתכם, שחקנים צעירים בתחילת דרכם, ולא פחות חשוב- הורים לבני ובנות נוער בתחילת הדרך, לפני שאתם מחליטים שאתם רוצים להתנסות באודישנים:

1. לא ממהרים. זה אמנם לא נראה ככה בגילאים הצעירים, אבל…כל עכבה לטובה! לפני ש"מסתערים" על כל "הזדמנות", תשאלו את עצמכם- האם אני או בני/בתי ערוכים לזה נפשית? האם אנחנו יודעים שסטטיסטית לוקח המון זמן לקבל את בשורת ה"כן, התקבלת לתפקיד", על כל מליון "לא"? האם נדע לשים את זה בפרופורציה ולקבל את זה בלי שישבר לנו או להם הלב?

2.כישרון זה דבר נפלא, אבל זה לא מספיק. החלטתם שהולכים על זה כי חבל לבזבז כזה כישרון? הממ…לא היה עולה על דעתכם לשלוח את עצמכם או את הילדים שלכם, מצויידים בכינור, כדי להיבחן לתזמורת הארצית על סמך נטייה מוזיקלית בלבד וללא הכשרה, נכון?
כישרון זה כמו צמח. הזינו והשקו אותו בלימודים. הלמידה היא אינסופית והיא רק תעצים את הביטחון העצמי שלכם או של ילדיכם, ותרחיב את מנעד היכולות.

3.אם כבר אודישנים, התחילו עם סרטי סטודנטים. אי אפשר לתאר את כמות הלמידה, את צבירת שעות הטיסה שתרוויחו ואת איכות החווייה, מה גם שככה תאספו חומרים מצולמים בהשתתפותכם לאט לאט .

4.למרות הכל ממש חשוב לכם להיכנס לתעשייה המקצועית ואין לכם זמן לבזבז? חפשו סוכן או סוכנת מקצועי/ת שיסכימו לייצג אתכם. אם הם זיהו בכם או בילדיכם פוטנציאל, הם כבר ידברו איתכם על תמונות מקצועיות וטובות, יפתחו לכם עמוד פרופיל באתר שלהם וייצגו אתכם על הצד הכי טוב.
*והנה כלל ברזל: סוכן מקצועי מרוויח אחוזים מכל תפקיד שקטפתם ולא מדמי הרשמה כאלה או אחרים. כואב לי הלב על כל הפעמים ששמעתי מתלמידים צעירים שהגיעו אלי על "סוכנויות" למיניהן שדרשו סכומי עתק רק כדי שיזכו להיכנס למאגר, ועברו פשוט עוקץ לכל דבר.

5.תתחילו לאסוף את ה"לא". מכל אודישן תלמדו עוד משהו ותתייחסו אליו כאל שיעור. על כל מספר רב של "לא" יבוא בסוף ה"כן".
אם לא התקבלתם זה לא אומר דבר על הכישרון שלכם או על הפוטנציאל, זה אומר רק שלא התאמתם לתפקיד או שעליכם להמשיך להתבשל ולהתמקצע.
והכי חשוב: תגידו תודה על כל הזדמנות להשתפשף עוד, לצבור שעות טיסה והיאזרו בסבלנות. היא יקרה מפז וכל כך משתלמת.

גם התודה וגם הסבלנות…

הורים לבני ובנות 12-15?
בעוד שבוע סדנת המשחק היומיומית לנוער
שתתקיים בחופשת פסח יוצאת לדרך!
בקרוב תיפתח ההרשמה גם לסדנאות הקיץ,
כל הפרטים בלחיצה כאן

פוסטים נוספים

אין פוסטים נוספים
נגישות

For the sake of clarity, here are some key points that constitute the agreement between you and the studio (Maya Behar):

Workshop Content:

Recorded lessons comprising 50 sessions.

Course Commencement:

Upon course purchase, registered participants will receive, on a weekly basis, the relevant course chapters and stages, as well as a link to access the closed Facebook group for course participants.

Cost:

Full course price: 295$

Special discounted price due to the current security situation, including 50 digital lessons: 197$

Please note: 30% of the proceeds will be donated to organizations assisting victims of the "Iron Blades" conflict.

Payment Schedule:

Upon registration, participants must make the workshop payment by credit card (up to three installments).

Cancellation Policy:

In case of participant cancellation for any reason:

Notice of cancellation must be sent in writing (via email or WhatsApp).

If a participant decides, for any reason, to cancel their participation in the course within two days after the first chapter (Chapter: Listening, Control, and Imagination), a full refund will be issued.

*In case two weeks have passed since course purchase and the first chapter has not been viewed by then, cancellation of participation will not be allowed.

Cancellation notice beyond the aforementioned time frame will require full payment of the course.

Payment of the course fee, in cases of withdrawal after two days following the first chapter, may also apply to installments not yet paid.

Digital Content:

Upon course commencement, participants will receive a username and password, granting access to recorded digital content.

The bonus course "Body Language in the Virtual Space" will be sent upon course completion.

Access with the login details is limited to viewing from two devices simultaneously (e.g., computer and mobile/tablet) and up to three IP addresses. If a participant wishes to access from an additional IP address, contact Maya at +972528975961 (WhatsApp or email). A response is expected within a maximum of 12 hours.

The provided username and password are personal and intended for the sole use of the participant who purchased the course. They should not be disclosed to any third party, whether for consideration or otherwise*.

*Violation of this clause constitutes a severe infringement of intellectual property rights exclusively reserved for Maya Behar.

קצת על מיה בכר

שחקנית, מדבבת, יוצרת ובעלת הסטודיו "מיה בכר – סטודיו למשחק ואמנות ההופעה" מאז 2010.
בוגרת בית ספר תיכון לאמנויות ירושלים ,ובית ספר למשחק ניסן נתיב,
הופיעה בצרפת ובארצות דוברות צרפתית עם הצגת היחיד עטורת הפרסים "נקודת אור" עם מעל 450 הצגות.
דיבבה עשרות סרטים מצויירים באולפני הדיבוב הגדולים בארץ, כזמרת יוצרת הופיעה עם שירים שכתבה והלחינה.
בנוסף הופיעה כשחקנית בהפקות תיאטרון רבות בצרפת, בניו יורק ובארץ, בהן "הדיבוק",הצגת היחיד "אשרי" בפסטיבל "תיאטרונטו" ועוד.

משנת 2010 בעלת הסטודיו "מיה בכר- סטודיו למשחק ואמנות ההופעה"

קצת על עמית רגב

שחקן של תיאטרון "הבימה". בוגר הסטודיו למשחק "ניסן נתיב" וזוכה פרס על סדרת הרשת שכתב ובה שיחק. השתתף בהפקות טלויזיה כמו "קופה ראשית", חנצ'י ועוד… 
מלמד בסטודיו מאז 2019.

קצת על אמנון וולף

בוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב משנת 1995.

משנת 1996 ועד 2010 שיחק בתאטרון גשר. שם שיחק במספר רב של הצגות כגון כפר, עיר-בה זכה בפרס השחקן המבטיח, שלוש אחיות ועוד. בפסטיבל עכו בשנת 1997 זכה בפרס השחקן המצטיין בהצגה סטפן.

משנת 2010 ועד 2020 שיחק בתאטרון הבימה בהצגות רבות בהן-אשה בורחת מבשורה,הדה גאבלר, שייקספיר מאוהב ספינינג- אותו גם כתב ביחד עם עירית לוז ואשכול נבו ועוד.
שיחק בטלויזיה בתפקידים רבים בהם הוא והיא, של מי השורה הזאת?, מבצע קיפוד,שכונה ,אזהרת מסע, כפולים ועוד.

שיחק בסרטי קולנוע בהם: ההסדר, ציפורי חול, המוצא אל הים,ג'יהאד ועוד.

מרצה במכללת גליל מערבי

קצת על ירדן תוסייה כהן

בוגרת המחזור הראשון של הסטודיו של מיה בכר במחזור 2010, ובוגרת הסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין מחזור 2016

השתתפה בפרויקטים רבים ביניהם: סדרת הנוער "החממה", עונה שלישית בתפקיד עופרי, סדרת הנוער ״פלאשבק״ בתפקיד דנית.

שיחקה בתפקיד ראשי בעונה השנייה של הסדרה "מתים לרגע" בתפקיד שירה.

בשנת 2021 שיחקה בתפקיד ראשי בסדרה "החנות שיש בה הכל" של כאן 11 בתפקיד דנה, בדרמה היומית "מלכת היופי של ירושלים" כג'יזל ובסרט הקולנוע "השחיין".

כיום משחקת בתיאטרון חיפה, בתיאטרון הארצי לנוער ובתיאטרון השעה. מצטלמת לפרוייקטים רבים ומלמדת בסטודיו משנת 2019.

קצת על עידו מוסרי

שחקן תיאטרון, טלויזיה וקולנוע, נולד וגדל בתל אביב.
התחנך בבית הספר לאמנויות בעיר וכבר מגיל 8 החל לשחק בתיאטרון ולהופיע בתוכניות טלוויזיה. למד במגמת התיאטרון בתיכון תלמה ילין.
שירת כשחקן בתיאטרון צה"ל.
 
בין השנים 2002-1999 למד בסטודיו למשחק ניסן נתיב, במסגרתו זכה פעמיים בקרן שרת. בשנים אלו השתלם בסדנת מחזות זמר של אוניברסיטת ת”א בברודויי, שבעקבותיה קיבל מלגה לסדנה נוספת ב-TAMPA FLORIDA , בהנהלת Ann Reinking
 
ב-2009 יצא אלבום הבכורה שלו, משחקי פחד, ומאז הוציא כמה וכמה סינגלים.
מזה שנים מדבב עשרות דמויות, ביניהן דמותו של "בוב ספוג" מזה 20 שנה.
כיום שחקן בתיאטרון גשר, פרזנטור של "עלית", משתתף בסדרת הטלוויזיה "היהודים באים" ועוד פרוייקטים רבים.

למען הסדר הטוב, להלן כמה נקודות המהוות הסכם בינך לבין הסטודיו (מיה בכר):

תכני הסדנא:

שיעורים מוקלטים הכוללים 50 שיעורים.

פתיחת הקורס:

♦עם רכישת הקורס יישלחו לנרשם/ת, אחת לשבוע, הפרקים הרלוונטיים לפי סדר הקורס והשלבים שלו וכן קישור לכניסת לקבוצת הפייסבוק הסגורה של משתתפי הקורס.

העלות:

♦מחיר מלא של הקורס- 1200 ₪

♦מחיר הנחה מיוחד לאור המצב הביטחוני, הכולל 50 שיעורים דיגיטליים- 597 ₪

שימו לב- 30% מההכנסות יוקדשו לתרומה לעמותות העוזרות לנפגעי מלחמת "חרבות ברזל"

הסדרי תשלום:

עם ההרשמה ישלם/תשלם המשתתף/ת את התשלום עבור הסדנא בכרטיס אשראי (עד שלושה תשלומים)

מדיניות ביטולים:

במקרה של ביטול של הנרשם/ת, מכל סיבה שהיא:

♦הודעה על ביטול יש לשלוח בכתב (מייל או וואטסאפ)

♦במידה והחליט/ה המשתתף/ת, מכל סיבה שהיא, לבטל את השתתפותו/ה בקורס, עד יומיים לאחר הפרק הראשון (הפרק- הקשבה, ויתור על שליטה ודמיון), יוחזר הסכום ששולם במלואו.

*במידה ועברו שבועיים מרכישת הקורס והפרק הראשון טרם נצפה עד אז- לא יתאפשר ביטול ההשתתפות.

♦בהודעה על ביטול בכל זמן מאוחר יותר מחלון הזמן המצויין בסעיף הקודם, הקורס ישולם במלואו.

♦תשלום עלות הקורס, במקרה של פרישה לאחר יומיים אחרי הפרק הראשון, תחול גם במקרים של תשלומים שטרם נפדו בעת הפרישה, במידה ותהיה.

תכנים דיגיטליים:

♦עם פתיחת הקורס, יקבל/ תקבל המשתתף/ת שם משתמש וסיסמא אשר יאפשרו לו/ה גישה לתכנים הדיגיטליים המוקלטים.

♦קורס הבונוס "שפת גוף במרחב הוירטואלי" ישלח בסיום הקורס.

♦הגישה עם פרטי הכניסה מוגבלת לצפייה משני מכשירים בו זמנית (למשל מחשב ונייד/ טאבלט) ולשלוש כתובות IP. במידה וירצה/תרצה המשתתף/ת להיכנס מכתובת IP נוספת, יש ליצור קשר עם מיה בנייד (0528975961)/ ווטסאפ/ מייל. מענה צפוי תוך 12 שעות מקסימום.

♦שם המשתמש והסיסמא שיימסרו הינם אישיים ומיועדים לשימושו/ה של המשתתף/ת שרכש/ה את הקורס בלבד ואין למוסרם לצד שלישי כלשהו, בין בתמורה ובין שלא בתמורה*.

*הפרה של סעיף זה תהווה פגיעה חמורה בזכויות היוצרים, השמורות בלעדית למיה בכר